UWAGA! - ZAKAZ ODWIEDZIN
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów z uwagi na zwiększone ryzyko infekcji wirusowych z dniem 12.03.2020 r Zarząd Humana Medica Omeda sp.z o.o., wprowadza całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach szpitalnych do odwołania!
Czytaj więcej

Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 20:00
Sobota
9:00 - 13:00

Nasze poradnie

Poradnie współpracujące z nami

Warto wiedzieć

Przyjęcie do Poradni, SzpitalaCo musisz wiedziećPrzyjęcie do Poradni i SzpitalaRodzaje znieczuleńZasady odwiedzin pacjentaUdostępnianie dokumentacji pacjentaJak zapobiegać infekcjomBadania endoskopowe (przygotowanie)

Porady i artykuły

COVID-19Porady ogólneChirurgia ogólnaLaryngologiaOrtopediaChirurgia plastycznaProktologiaDietetyka

Dokumenty

Przygotowanie pacjenta do zabiegu Upoważnienie do dostępu do dokumentacji medycznej Wniosek o wydanie dokumentacji Ankieta anestezjologiczna

O nas

Humana Medica OMEDAZarząd i DyrekcjaWyposażenie i sprzętNasze osiągnięcia Galeria

COVID-19

Istotne informacje dla Pacjentów

Co to jest koronawirus?

Koronawirusy
— gatunki wirusów, należących do rodziny Coronaviridae. Nazwa „koronawirus” wywodzi się z łac. corona oznaczającego koronę lub wieniec, ponieważ osłonki wirusów w mikroskopii elektronowej wydają się „ukoronowane” pierścieniem małych, przypominających żarówki struktur. Koronawirusy występują u zwierząt i powodują u nich różne choroby (układu oddechowego, układu pokarmowego, wątroby, układu nerwowego), wiele zakażeń przebiega też bezobjawowo. Wirusy te często mutują i mają dużą zdolność do zakażania nowych gatunków.

Wirusem odpowiedzialnym za obecną pandemię jest Koronawirus 2019-nCoV,a oficjalną nazwą koronawirusa z Wuhan jest SARS-CoV-2. Nazwa wirusa wynika z jego genetycznego podobieństwa do wirusa odpowiedzialnego za epidemię ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS — Severe Acute Respiratory Syndrome) z 2003 roku. Chorobę, którą wywołuje wirus SARS-CoV-2, nazwano COVID-19.


Co to jest COVID-19?

COVID-19 (od ang. Coronavirus Disease 2019) jest to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Została po raz pierwszy rozpoznana i opisana w listopadzie 2019, w środkowych Chinach (miasto Wuhan, w prowincji Hubei) podczas serii zachorowań zapoczątkowującej pandemię tej choroby. Istotnym jest rozróżnienie pomiędzy koronawirusem SARS-CoV-2 (czynnik wywołujący chorobę) a COVID-19 (choroba, czyli zespół objawów spowodowanych przez ten czynnik). Najczęściej występujące objawy choroby to gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem. Chorobie mogą towarzyszyć bóle mięśni i zmęczenie.


Jakie są objawy COVID-19?

Większość pacjentów ma łagodne objawy i dobre rokowania. Do typowych objawów choroby zaliczają się gorączka, suchy kaszel, zmęczenie i płytki oddech. Do mniej częstych objawów należą m.in. biegunka, ból gardła, katar oraz kichanie. Coraz częściej w doniesieniach specjalistycznych pojawiają się objawy jak utrata węchu i smaku, świąd skóry. Większość przypadków choroby ma łagodny przebieg, jednak część może prowadzić do zapalenia płuc lub niewydolności wielonarządowej.
Rozwijające się zakażenie wirusem może prowadzić do zapalenia płuc, zespołu ostrej niewydolności oddechowej, uszkodzenia śródbłonka nerek oraz serca. W najgorszej sytuacji choroba prowadzi do niewydolności wielonarządowej oraz do śmierci. Najczęstszy okres wylęgania wirusa wynosi od 1 do 14 dni.

Metody diagnostyczne -Standardową metodą diagnozowania zakażenia jest test reakcji łańcuchowej polimerazy z odwróconą transkrypcją (rt-PCR) wykonany z wymazu nosowo-gardłowego lub próbki plwociny, który dostarcza wyniki w czasie od kilku godzin do dwóch dni. Jest to popularnie nazywany test genetyczny wykrywający obecność kwasu nukleinowego wirusa.
Alternatywną metodą diagnostyczną jest poszukiwanie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Metoda ta polega na analizie próbki krwi lub surowicy i stwierdzeniu w niej przeciwciał, które organizm wytworzył w związku z kontaktem z wirusem. Jest to tzw. test serologiczny.
Choroba może także zostać zdiagnozowana na podstawie oceny kombinacji objawów, czynników ryzyka oraz wyniku badania tomografii komputerowej klatki piersiowej, wykazującego cechy zapalenia płuc.


Jak uniknąć zakażenia koronawirusem?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała zestaw zaleceń, których stosowanie powinno zmniejszyć ryzyko transmisji i zakażenia wirusem.

 • Regularne mycie rąk mydłem oraz preparatem na bazie alkoholu (jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu min. 60%).
 • Unikanie przebywania w towarzystwie osób chorych w odległości mniejszej niż 1,5 metra.
 • Unikanie dotykania okolic ust, nosa i oczu.
 • Zakrywanie ust łokciem w trakcie kichania bądź kaszlu w celu ograniczenia rozsiewania wirusa przez osoby zakażone. Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie.
 • Pozostanie w domu, jeśli występuje jakikolwiek z objawów, który może sugerować występowanie wirusa (gorączka, osłabienie i uczucie rozbicia, duszności, kaszel, trudności w oddychaniu). Punkt ten warto realizować wobec wszystkich chorób zakaźnych, np. grypy.
 • Jeśli wystapiły niepokojace objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem rodzinnym czy Stacją sanitarno - Epidemiologiczną.
 • Stosowanie się do zasady Social Distance, czyli ograniczania ilości kontaktów społecznych, oraz stosowanie zalecanych środków ochrony osobistej w postaci noszenia maseczek na twarzy oraz jednorazowych rękawiczek.

 

Procedura dla Pacjentów HMO w czasie epidemii - COVID-19

Szanowni Państwo,

 1. Do budynku wpuszczani są Pacjenci umówieni na wizytę lub planowy zabieg operacyjny zgodnie z harmonogramem w wyznaczonych godzinach.
 2. Zabiegi operacyjne wykonywane są z pewnymi ograniczeniami (ilość Pacjentów pozostających po zabiegu na noc jest zmniejszona)
 3. Każda osoba wchodząca do budynku będzie miała wykonany pomiar temperatury ciała. Temperatura powyżej 37,50 C wykluczy możliwość odbycia wizyty / zabiegu.
 4. Każdy Pacjent zobligowany jest do wypełnienia „Ankiety wstępnej kwalifikacji” związanej z Covid-19.
 5. Każdy Pacjent ma obowiązek podczas całego pobytu w naszej jednostce noszenia maseczki ochronnej na twarzy ewntualnie przyłbicy.
 6. Każdy Pacjent ma obowiązek dezynfekcji rąk — dozownik z płynem dezynfekującym jest dostępny w holu przy wejściu do budynku, dozowniki rozmieszczone są również w widocznyh miejscach zarówno Przychodni jak też Szpitalu.
 7. Na wizyty / zabiegi Pacjenci zobligowani są przychodzić pojedynczo na wyznaczoną godzinę. Wyjątek stanowią osoby niepełnoletnie oraz osoby z niepełnosprawnością.
 8. Sugerujemy, aby szczególnie osoby starsze korzystały z wizyt tylko w sytuacjach pilnych, wymagających bezpośredniego kontaktu z lekarzem.
 9. Powyższe ograniczenia spowodowane są sytuacją epidemiologiczną iczasem niezbędnym na wykonanie czynności sanitarno-higienicznych.
 10. Dbamy o to, aby pobyt w naszej jednostce odbył się w sposób bezpieczny i komfortowy zarówno dla Państwa jak i dla nas.

 

Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy dużo zdrowia !!!

Zalecenia obowiązujące w HMO Sp. z o.o.

 

 
ZAKAZ ODWIEDZIŃ!
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów z uwagi na zwiększone ryzyko infekcji wirusowych z dniem 12.03.2020r. Zarząd Humana Medica Omeda sp. z o.o., wprowadza całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach szpitalnych do odwołania!
 

 

 

Prosimy o zapoznanie się z informacjami poniżej

   

Kliknij w obraz aby powiększyć

 

Zalecenia:

 • w każdym przypadku podejrzenia infejcji wirusowej nie zgłaszaj się do Przychodni Specjalistycznej na umówioną wizytę, skontaktuj się telefonicznie z lekarzem, pozostań w domu i unikaj kontaktu z innymi osobami
 • wszelkie wątpliwości wyjaśniaj telefonicznie - 800-190 - 590

Wprowadzenie powyższych ograniczeń ma na względzie TWOJE dobro!

 

 

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Dane teleadresowe

Fabryczna 39
15-369 Białystok


Omeda
85 654 53 53, 85 743 69 21
+48 600 850 566
lp.ademo@oruib

Stomatologia
85 664 20 00, 85 654 34 69

Rehabilitacja
85 653 77 84

Rejestracja pacjentów:

Pon. - Pt. - 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 13:00

PROJEKT NR: WND-POIG.08.02.00-20-030/13
NAZWA PROJEKTU: Wdrozenie systemu informatycznego B2B w HUMANA MEDICA OMEDA Sp. z o.o.
Projekt wspolfinansowany przez Unie Europejska ze srodkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.