Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia Urologia
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Sobota
9:00 - 13:00

Podnoszenie biustu

Podnoszenia biustu polega na przemieszczeniu brodawki wraz z jej otoczką do góry. W ten sposób pierś zyskuje znacznie bardziej zwarty i estetyczny wygląd oraz kształt. Operacja jest polecana w szczególności dla kobiet, których piersi znacznie zmieniły się i zniekształciły w wyniku naturalnego karmienia po urodzeniu dziecka. W określonych sytuacjach zabieg można połączyć z jednoczesną implantacją protez piersiowych. 

Pierwsza konsultacja
Operacje plastyczne piersi wymagają wstępnej konsultacji chirurgicznej określającej jej zakres. Podczas rozmowy z pacjentem, specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją. 

Przed zabiegiem

  • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
  • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów.
  • Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran,co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
  • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg podnoszenia biustu

  • Podnoszenie biustu przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu ogólnym.
  • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które dołączane są do dokumentacji pacjenta.
  • Operacja polega na wykonaniu cięć skórnych wokół otoczki lub cięć skórnych wokół otoczki oraz cięcia pionowego lub cięć skórnych wokół otoczki, cięcia pionowego i cięcia w fałdzie podpiersiowym.
  • Po zszyciu ran pooperacyjnych wewnątrz szwami wchłanialnymi oraz szwami skórnymi zostaje założony opatrunek.

Po zabiegu
Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po zabiegu i po wykonaniu opatrunku. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu. Po operacji mogą występować opuchnięcia i zasinienia, które wraz z upływem czasu znikają. 

Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się w zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna. 

Możliwe powikłania
Powikłania i złe wyniki zdarzają się rzadko. Najczęściej spotykane to: krwiak, infekcja, zropienie rany itp. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjentki pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie. 

WAŻNE:
Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości postępowania procesu gojenia.


Tagi:

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Warunki finansowe

Koszt zabiegu Cena planowanego zabiegu  operacyjnego zawsze jest ustalana podczas konsultacji ze specjalistą chirurgiem plastykiem. Przedpłata Po uzgodnieniu ceny zabiegu z lekarzem operującym, w... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-369 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 19:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2022 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: DRE STUDIO Agencja kreatywna