UWAGA! W związku ze wzrostem infekcji wirusowych od 09.03.2020r. Zarząd Humana Medica Omeda sp. z o.o. wprowadza następujące zalecenia, które obowiązywać będą do odwołania!! Czytaj więcej

Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 20:00
Sobota
9:00 - 13:00

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka brzucha, a właściwie powłok brzusznych to chirurgiczny zabieg, który służy usunięciu fałd skórno-tłuszczowych w środkowej oraz dolnej części brzucha. W trakcie operacji można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie ściany brzusznej. W rezultacie uzyskuje się efekt spłaszczenia i prawidłowego napięcia brzucha. Zabieg wykonywany jest w celu skorygowania słabości mięśni i zwiotczałej skóry, powstałej na skutek ciąży lub znacznej utraty masy ciała. 

Pierwsza konsultacja
Zabieg plastyki brzucha obowiązkowo poprzedza wstępna konsultacja chirurgiczna i anestezjologiczna określająca jego zakres. Podczas rozmowy z pacjentem specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją. 

Przed zabiegiem

  • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
  • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
  • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zgodnie z zaleceniami lekarza anestezjologa przygotowania przedoperacyjne (pobieranie leków) obejmują 3-5 dni. 

Zabieg plastyki powłok brzusznych

  • Plastyka brzucha to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.
  • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączane do dokumentacji pacjenta.
  • Zabieg polega na wykonaniu plastyki mięśni prostych brzucha, przemieszczeniu pępka oraz wycięciu tkanki skórno-tłuszczowej leżącej poniżej pępka.
  • Cięcia przebiegają w okolicy podbrzusza nad spojeniem łonowym.
  • Powstała blizna jest trwała, lecz chirurg plastyczny może ją umieścić tak, by była ukryta pod kostiumem kąpielowym, bielizną lub w starej bliźnie np. po cesarskim cięciu.

Po zabiegu
Operacja plastyczna brzucha wymaga 1-2-dniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Dzień po zabiegu pacjent jest zachęcany do podjęcia niewyczerpującej aktywności fizycznej - samodzielnego pokonywania niewielkich dystansów w celu pobudzenia krążenia krwi. Szwy są zdejmowane w 10-14 dobie po zabiegu. Przez 4-6 tygodni po operacji zalecane jest unikanie wysiłku oraz noszenie pasa ściągającego. Powrót do pracy jest możliwy po ok. 2 tygodniach. 

Możliwe powikłania
Plastyka brzucha jest operacją i jak każdy inny zabieg chirurgiczny i wiaże się z pewnym ryzykiem. Powikłania i złe wyniki po zabiegach występują sporadycznie obejmując: krwiak, zakażenie i brzeżną martwicę skóry. Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie, sączące rany oraz nieestetyczne blizny. Powikłaniom można zapobiegać pozostając pod ścisłą kontrolą lekarza oraz stosując odpowiednie leki i zabiegi zgodnie z jego zaleceniami. 

WAŻNE:
Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości przebiegu procesu gojenia. 

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Jak zapobiegać infekcjom

Jak zapobiegać infekcjom - Poradnik pacjenta Współczesna medycyna oprócz niewątpliwych osiągnięć, niesie też ze sobą negatywne skutki w postaci np. zwiększonej podatności na zakażenia. Infekcje szpit... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-369 Białystok

Godziny przyjęć

Pon. - Pt. - 8:00 - 20:00
Sob. 9:00 - 13:00

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2020 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: DRE STUDIO Agencja kreatywna