UWAGA! W związku ze wzrostem infekcji wirusowych od 09.03.2020r. Zarząd Humana Medica Omeda sp. z o.o. wprowadza następujące zalecenia, które obowiązywać będą do odwołania!! Czytaj więcej

Oddziały szpitalne

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.
8:00 - 19:00
Soboty 13.06 i 20.06
9:00 - 13:00

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka brzucha, a właściwie powłok brzusznych to chirurgiczny zabieg, który służy usunięciu fałd skórno-tłuszczowych w środkowej oraz dolnej części brzucha. W trakcie operacji można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie ściany brzusznej. W rezultacie uzyskuje się efekt spłaszczenia i prawidłowego napięcia brzucha. Zabieg wykonywany jest w celu skorygowania słabości mięśni i zwiotczałej skóry, powstałej na skutek ciąży lub znacznej utraty masy ciała. 

Pierwsza konsultacja
Zabieg plastyki brzucha obowiązkowo poprzedza wstępna konsultacja chirurgiczna i anestezjologiczna określająca jego zakres. Podczas rozmowy z pacjentem specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją. 

Przed zabiegiem

  • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
  • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
  • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zgodnie z zaleceniami lekarza anestezjologa przygotowania przedoperacyjne (pobieranie leków) obejmują 3-5 dni. 

Zabieg plastyki powłok brzusznych

  • Plastyka brzucha to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.
  • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączane do dokumentacji pacjenta.
  • Zabieg polega na wykonaniu plastyki mięśni prostych brzucha, przemieszczeniu pępka oraz wycięciu tkanki skórno-tłuszczowej leżącej poniżej pępka.
  • Cięcia przebiegają w okolicy podbrzusza nad spojeniem łonowym.
  • Powstała blizna jest trwała, lecz chirurg plastyczny może ją umieścić tak, by była ukryta pod kostiumem kąpielowym, bielizną lub w starej bliźnie np. po cesarskim cięciu.

Po zabiegu
Operacja plastyczna brzucha wymaga 1-2-dniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Dzień po zabiegu pacjent jest zachęcany do podjęcia niewyczerpującej aktywności fizycznej - samodzielnego pokonywania niewielkich dystansów w celu pobudzenia krążenia krwi. Szwy są zdejmowane w 10-14 dobie po zabiegu. Przez 4-6 tygodni po operacji zalecane jest unikanie wysiłku oraz noszenie pasa ściągającego. Powrót do pracy jest możliwy po ok. 2 tygodniach. 

Możliwe powikłania
Plastyka brzucha jest operacją i jak każdy inny zabieg chirurgiczny i wiaże się z pewnym ryzykiem. Powikłania i złe wyniki po zabiegach występują sporadycznie obejmując: krwiak, zakażenie i brzeżną martwicę skóry. Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie, sączące rany oraz nieestetyczne blizny. Powikłaniom można zapobiegać pozostając pod ścisłą kontrolą lekarza oraz stosując odpowiednie leki i zabiegi zgodnie z jego zaleceniami. 

WAŻNE:
Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości przebiegu procesu gojenia. 

Powiększenie biustu

czytaj więcej

Plastyka powiek

czytaj więcej

Plastyka powłok brzusznych

czytaj więcej

Warto wiedzieć

Warunki finansowe

Koszt zabiegu Cena planowanego zabiegu  operacyjnego zawsze jest ustalana podczas konsultacji ze specjalistą chirurgiem plastykiem. Przedpłata Po uzgodnieniu ceny zabiegu z lekarzem operującym, w... czytaj więcej

Adres

Fabryczna 39
15-369 Białystok

Godziny przyjęć

Pon - Pt. 8:00 - 18:00
Sob. - Nd. NIECZYNNE

Rejestracja telefoniczna

85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566

© 2020 Humana Medica OMEDA

Polityka cookies

Wykonanie: DRE STUDIO Agencja kreatywna