‹ Humana Medica Omeda Chirurgia ogólna Chirurgia plastyczna Ortopedia Proktologia Humana Medica Omeda

Człowiek spełniony i pewny siebie, to człowiek dumny z tego, że pięknie wygląda.

Zmniejszenie biustu

Duże są piękne? Zazwyczaj, ale czasami zdarza się, że warto nieco je zmniejszyć, aby dodatkowo uwydatnić drzemiące w nich piękno.

Zabieg zmniejszania biustu stosuje się w przypadku piersi zbyt obfitych, obwisłych lub opadającyh oraz dla zmiany miejsca brodawki wraz z otoczką, co nadaje piersiom bardziej atrakcyjny wygląd. Operacja plastyczna zmniejszenia biustu pozwala na wyeliminowanie problemów wynikających z ciężaru dużych piersi, tj. bólów kręgosłupa, deformacji pleców i barków, wysypek skórnych pod piersiami, odparzeń.

Przed zabiegiem
Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzają¬cych krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem. Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Stosowanie używek może przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg zmniejszania piersi
Zmniejszanie biustu przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym. Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączane do dokumentacji pacjenta. Cięcie przebiega wokół otoczki, pionowo do fałdu podpiersiowego oraz w fałdzie podpiersiowym. Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar tkanki piersi i skóry, brodawki i otoczki zostają przesunięte, a pozostała tkanka piersi zostaje na nowo uformowana. Po zszyciu ran pooperacyjnych wewnątrz szwami wchłanialnymi oraz skórnymi zostaje założony opatrunek.

Po zabiegu
Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po operacji. Szwy są zdejmowane w 10-14 dobie po zabiegu. Po operacji mogą występować opuchnięcia i zasinienia, które jednak wraz z upływem czasu znikają. Możliwa jest również czasowa utrata czucia brodawek i skóry. Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się w zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi. Do pracy można powrócić po około 2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna.

Możliwe powikłania
Najczęściej spotykane to powikłania infekcyjne, które powodują wydłużenie czasu gojenia, jednak zasadniczo wpływają na zmianę wyników operacji. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjenta pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

WAŻNE: Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłwości postępowania procesu gojenia.

Konsultacje - 85 654 53 53
Start Szpital Zabiegi Personel Galeria Dokumenty Warto wiedzieć Media Kontakt
© 2012 Humana Medica Omeda  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: DRE STUDIO Agencja Kreatywna