‹ Humana Medica Omeda Chirurgia ogólna Chirurgia plastyczna Ortopedia Proktologia Humana Medica Omeda

Człowiek spełniony i pewny siebie, to człowiek dumny z tego, że pięknie wygląda.

Powiększenie biustu

Piersi - kwintesencja kobiecości i jej główny atrybut. Ważny nie tylko dla mężczyzn lecz przede wszystkim dla nas samych - kobiet. Piękne, kształtne piersi to nie tylko satysfakcja, ale znaczne poczucie własnej wartości i pewność siebie. Zabieg powiększenia piersi polega na zwiększeniu ich rozmiaru lub ich równoczesne powiększenie i podniesienie. W wyniku operacji pierś zyskuje nowy kształt i wygląd. To zabieg polecany kobietom, których piersi uległy zniekształceniom w wyniku naturalnego karmienia po urodzeniu dziecka.

Pierwsza konsultacja
Operacja plastyczna biustu wymaga wstępnej konsultacji, na której chirurg plastyk wspólnie z pacjentką określa i ustala optymalną wielkość miseczki i rodzaj wkładki. Podczas rozmowy specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją.

Przed zabiegiem
 • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
 • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
 • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

 • Zabieg powiększania biustu
 • Powiększanie biustu przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu ogólnym.
 • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączone do dokumentacji pacjenta.
 • Zabieg polega na wykonaniu cięć skórnych o długości 3-4 cm w fałdzie podpiersiowym.
 • Przy małym rozmiarze protez i dużej otoczce możliwe jest cięcie okołootoczkowe. Technikę operacji chirurg plastyczny ustala wspólnie z pacjentką, biorąc pod uwagę jej budowę anatomiczną oraz indywidualne oczekiwania.
 • Pod mięśniem piersiowym umieszcza się okrągłe lub anatomiczne wkładki wypełnione żelem silikonowym oraz dren. Ranę wewnątrz zszywa się szwami wchłanialnymi oraz zakłada szew niewchłanialny na skórę.

 • Po zabiegu
  Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po operacji, po usunięciu drenów i zmianie opatrunku. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu.

  Po zabiegu mogą występować opuchnięcia i zasinienia, które jednak wraz z upływem czasu znikają. Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się w zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna.

  Możliwe powikłania
  Powikłania i złe wyniki zdarzają się niezwykle rzadko. Najczęściej spotykane to: powikłania wczesne, takie jak krwiak, infekcja, zropienie rany oraz powikłania późne, tj.powstanie wokół protezy torebki włóknistej powodującej stwardnienie piersi i asymetrię.. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjenta pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

  WAŻNE: Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości przebiegu procesu gojenia.

  Konsultacje - 85 654 53 53
  Start Szpital Zabiegi Personel Galeria Dokumenty Warto wiedzieć Media Kontakt
  © 2012 Humana Medica Omeda  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Wykonanie: DRE STUDIO Agencja Kreatywna