‹ Humana Medica Omeda Chirurgia ogólna Chirurgia plastyczna Ortopedia Proktologia Humana Medica Omeda

Człowiek spełniony i pewny siebie, to człowiek dumny z tego, że pięknie wygląda.

Podnoszenie biustu

Podnoszenia biustu polega na przemieszczeniu brodawki wraz z jej otoczką do góry. W ten sposób pierś zyskuje znacznie bardziej zwarty i estetyczny wygląd oraz kształt. Operacja jest polecana w szczególności dla kobiet, których piersi znacznie zmieniły się i zniekształciły w wyniku naturalnego karmienia po urodzeniu dziecka. W określonych sytuacjach zabieg można połączyć z jednoczesną implantacją protez piersiowych.

Pierwsza konsultacja
Operacje plastyczne piersi wymagają wstępnej konsultacji chirurgicznej określającej jej zakres. Podczas rozmowy z pacjentem, specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją.

Przed zabiegiem
 • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
 • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów.
 • Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran,co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
 • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

 • Zabieg podnoszenia biustu
 • Podnoszenie biustu przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu ogólnym.
 • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które dołączane są do dokumentacji pacjenta.
 • Operacja polega na wykonaniu cięć skórnych wokół otoczki lub cięć skórnych wokół otoczki oraz cięcia pionowego lub cięć skórnych wokół otoczki, cięcia pionowego i cięcia w fałdzie podpiersiowym.
 • Po zszyciu ran pooperacyjnych wewnątrz szwami wchłanialnymi oraz szwami skórnymi zostaje założony opatrunek.

 • Po zabiegu
  Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po zabiegu i po wykonaniu opatrunku. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu. Po operacji mogą występować opuchnięcia i zasinienia, które wraz z upływem czasu znikają.

  Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się w zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna.

  Możliwe powikłania
  Powikłania i złe wyniki zdarzają się rzadko. Najczęściej spotykane to: krwiak, infekcja, zropienie rany itp. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjentki pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

  WAŻNE: Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości postępowania procesu gojenia.

  Konsultacje - 85 654 53 53
  Start Szpital Zabiegi Personel Galeria Dokumenty Warto wiedzieć Media Kontakt
  © 2012 Humana Medica Omeda  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Wykonanie: DRE STUDIO Agencja Kreatywna