‹ Humana Medica Omeda Chirurgia ogólna Chirurgia plastyczna Ortopedia Proktologia Humana Medica Omeda

Człowiek spełniony i pewny siebie, to człowiek dumny z tego, że pięknie wygląda.

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka brzucha, a właściwie powłok brzusznych to chirurgiczny zabieg, który służy usunięciu fałd skórno-tłuszczowych w środkowej oraz dolnej części brzucha. W trakcie operacji można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie ściany brzusznej. W rezultacie uzyskuje się efekt spłaszczenia i prawidłowego napięcia brzucha. Zabieg wykonywany jest w celu skorygowania słabości mięśni i zwiotczałej skóry, powstałej na skutek ciąży lub znacznej utraty masy ciała.

Pierwsza konsultacja
Zabieg plastyki brzucha obowiązkowo poprzedza wstępna konsultacja chirurgiczna i anestezjologiczna określająca jego zakres. Podczas rozmowy z pacjentem specjalista oceni możliwości i zakres planowanego zabiegu, odniesie się również do indywidualnego przypadku i przedstawionych oczekiwań pacjenta. W czasie konsultacji, chirurg pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. Konsultacje to także okazja do przekazania niezbędnych informacji medycznych oraz zdrowotnych związanych z operacją.

Przed zabiegiem
 • Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem.
 • Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.
 • Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

 • Zgodnie z zaleceniami lekarza anestezjologa przygotowania przedoperacyjne (pobieranie leków) obejmują 3-5 dni.

  Zabieg plastyki powłok brzusznych
 • Plastyka brzucha to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.
 • Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które są dołączane do dokumentacji pacjenta.
 • Zabieg polega na wykonaniu plastyki mięśni prostych brzucha, przemieszczeniu pępka oraz wycięciu tkanki skórno-tłuszczowej leżącej poniżej pępka.
 • Cięcia przebiegają w okolicy podbrzusza nad spojeniem łonowym.
 • Powstała blizna jest trwała, lecz chirurg plastyczny może ją umieścić tak, by była ukryta pod kostiumem kąpielowym, bielizną lub w starej bliźnie np. po cesarskim cięciu.

 • Po zabiegu
  Operacja plastyczna brzucha wymaga 1-2-dniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Dzień po zabiegu pacjent jest zachęcany do podjęcia niewyczerpującej aktywności fizycznej - samodzielnego pokonywania niewielkich dystansów w celu pobudzenia krążenia krwi. Szwy są zdejmowane w 10-14 dobie po zabiegu. Przez 4-6 tygodni po operacji zalecane jest unikanie wysiłku oraz noszenie pasa ściągającego. Powrót do pracy jest możliwy po ok. 2 tygodniach.

  Możliwe powikłania
  Plastyka brzucha jest operacją i jak każdy inny zabieg chirurgiczny i wiaże się z pewnym ryzykiem. Powikłania i złe wyniki po zabiegach występują sporadycznie obejmując: krwiak, zakażenie i brzeżną martwicę skóry. Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie, sączące rany oraz nieestetyczne blizny. Powikłaniom można zapobiegać pozostając pod ścisłą kontrolą lekarza oraz stosując odpowiednie leki i zabiegi zgodnie z jego zaleceniami.

  WAŻNE: Po zabiegu należy obowiązkowo stawić się na konsultację lekarską w celu oceny prawidłowości przebiegu procesu gojenia.

  Konsultacje - 85 654 53 53
  Start Szpital Zabiegi Personel Galeria Dokumenty Warto wiedzieć Media Kontakt
  © 2012 Humana Medica Omeda  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Wykonanie: DRE STUDIO Agencja Kreatywna