Nasze działy

Główna

Chirurgia ogólna Laryngologia Ortopedia Chirurgia plastyczna Proktologia
Omeda otrzymała certyfikat jakości ISO 9001:2015 Szczegóły
Jesteśmy Partnerem Strategicznym PZU Zdrowie Szczegóły
Zapraszamy na nasz profil facebook Kliknij tutaj
Telefony:
85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
Godziny otwarcia:

Pon.-pt.: 8:00-20:00
Sob.: 9:00-13:00

Nasze poradnie

Poradnie współpracujące z nami

Warto wiedzieć

Przyjęcie do Poradni, SzpitalaCo musisz wiedziećPrzyjęcie do Poradni i SzpitalaRodzaje znieczuleńZasady odwiedzin pacjentaUdostępnianie dokumentacji pacjentaJak zapobiegać infekcjomBadania

Porady i artykuły

Porady ogólneChirurgia ogólnaLaryngologiaOrtopediaChirurgia plastycznaProktologiaDietetyka

Dokumenty

Przygotowanie pacjenta do zabiegu Upoważnienie do dostępu do dokumentacji medycznej Wniosek o wydanie dokumentacji Ankieta anestezjologiczna

O nas

Humana Medica OMEDAZarząd i DyrekcjaWyposażenie i sprzętNasze osiągnięcia Galeria

Otolaryngologia

UWAGA!

Specjaliści:


Zajmujemy się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, gardła, krtani i zatok,prowadzimy również małoinwazyjne leczenie chrapania. 

Jeśli dolegają Ci częste i nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, masz trudności w oddychaniu? Cierpisz na zaburzenia snu, chrapiesz, pojawiły się u Ciebie: wada zgryzu lub zaburzenia mowy - to pamiętaj, że są to jedne z najczęstszych objawów schorzeń laryngologicznych.

Oferta z zakresu otolaryngologii:

 

Diagnostyka i leczenie zaburzeń drożności nosa Zapalenie zatok Zaburzenia węchu Krwawienia z nosa Nos a chrapanie i bezdech podczas snu Niedrożność dróg łzowych Wytrzeszcz w chorobie Gravesa-Basedowa Guzy oczodołu Plastyka przegrody nosowej i zastawek nosa - septoplastyka Korekcja małżowin nosowych dolnych - konchoplastyka Chirurgia endoskopowa nosa i zatok (FESS)


Najczęstsze przyczyny ograniczenia drożności nosa to:

W celu poszerzenia diagnostyki i ustalenia optymalnego sposobu leczenia w niektórych przypadkach wskazane jest również:

Leczenie chirurgiczne:

Zapalenie zatok

Ostre zapalenie zatok diagnozowane jest na podstawie wywiadu chorobowego, oceny jam nosa i części nosowej gardła za pomocą badania rynoskopowego lub endoskopowego.

Objawy:

Odpowiednie leczenie farmakologiczne ostrego zapalenia zatok bez powikłań polegające na podawaniu antybiotyku, leków przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych i mukolitycznych z płukaniem jam nosa roztworem soli jest zazwyczaj skuteczne.

Przewlekłe zapalenie zatok rozwija się u pacjentów, których ostre zapalenie zatok nie było leczone lub było leczone niewłaściwie, u których dochodziło do nawrotów stanu zapalnego na skutek istnienia nadwrażliwości błony śluzowej, alergii lub nieprawidłowości anatomicznych jam nosa (np. skrzywienia przegrody nosowej).

Główne objawy to:

Leczenie przewlekłego zapalenia zatok prowadzone jest w oparciu o wyniki badań bakteriologicznych wydzieliny z nosa, badań cytologicznych błony śluzowej nosa oraz badań obrazowych (tomografia komputerowa zatok przynosowych).

W wielu przypadkach długotrwałe leczenie farmakologiczne bywa nieskuteczne ze względu na zaawansowane zmiany przerostowe, polipowate blokujące naturalne ujścia zatok.

Zaostrzenie przewlekłego zapalenia zatok może prowadzić do poważnych powikłań tj. przeniesienia stanu zapalnego z zatok do wnętrza jamy czaszki czy oczodołu.

Funkcjonalna chirurgia endoskopowa nosa i zatok (FESS) jest minimalnie inwazyjną, przeznosową metodą operacji zatok mającą na celu przywrócenie prawidłowych stosunków anatomicznych jam nosa, poprawę drenażu zatok oraz stworzenie warunków do ich naturalnego wygojenia.
Zabieg endoskopowy, ze względu na bardzo niewielki uraz śródoperacyjny, u większości pacjentów przeprowadzany może być w trybie hospitalizacji jednodniowej.

W naszym szpitalu stosujemy małoinwazyjne techniki operacyjne metodą endoskopową. Dzięki temu czas operacji jest skrócony do minimum. Nasze zabiegi cechuje zmniejszone ryzyko powikłań, a pacjent zazwyczaj tego samego dnia może opuścić szpital. 

Każda z procedur leczniczych wykonywana jest przy użyciu nowoczesnego sprzętu, dzięki temu bardziej skomplikowane operacje, jaki i proste zabiegi wykonywane są w sposób nie tylko bezpieczny, ale w wielu przypadkach małoinwazyjny i komfortowy. 

 

 


Wizyta u specjalisty w naszej jednostce wymaga wcześniejszego umówienia terminu w rejestracji osobiście lub telefonicznie.
Przyjęcia - Humana Medica OMEDA, ul. Fabryczna 39
tel.: (85) 654 53 53

Skontaktuj się z nami

Dane teleadresowe

ul. Fabryczna 39
15-482 Białystok


85 654 53 53
85 743 69 21
+48 600 850 566
biuro@omeda.pl

Rejestracja pacjentów:

Pon.-pt.: 8:00-20:00
Sob.: 9:00-13:00

PROJEKT NR: WND-POIG.08.02.00-20-030/13
NAZWA PROJEKTU: Wdrozenie systemu informatycznego B2B w HUMANA MEDICA OMEDA Sp. z o.o.
Projekt wspolfinansowany przez Unie Europejska ze srodkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.